Narva mnt 7 10117 Tallinn +372 5562 0023 info@medcare.ee

Korduma kippuvad küsimused

KKK

Üldarst.

Üldarst on nagu perearst, ainult tal ei ole nimistut. Meie kliinikus on tasulised üldarsti vastuvõtud neile kellel ei ole haigekassa kindlustust või kes soovivad tulla arsti vastuvõtule privaatsemas keskkonnas. Üldarsti juurde võite tulla tegema lihtsalt profülaktilist tervisekontrolli.

Töötervishoiuarst.
Töötervishoiuarst on eriarst kes omab selleks kutset. Töötervishoiuarsti juurde saadab Teid tööandja ja tervisekontrolli kulud kannab tööandja. Töötervishoiukontroll on profülaktiline kontroll ennetamaks kutsehaigusi ning samuti selleks, et kõrgendatud tervisenõuetega ametikohtadele saaksid tööle selleks sobiva tervisega inimesed.

Meie juurde ei ole pikad järjekorrad. Üldarsti vastuvõtule saate broneerida aja samaks või järgmiseks päevaks.

Töötervishoiuarsti vastuvõtt.
Töötajate tervisekontrollideks saame aegu pakkuda ühe nädala jooksul. Esmalt on vaja sõlmida leping, saata meile tervisekontrolli suunatud töötajate nimekiri. Seejärjel broneerime ajad.

Veresuhkru ja kolesterooli määramiseks peaksite olema vähemalt 2 tundi enne vereanalüüsi andmist söömata. Juua võite puhast joogivett. Ei tohi aga juua suhkruga jooke sealhulgas ka suhkruga teed ega kohvi. Närida ei tohi ka närimiskummi, sest see on magus ja tõstab veresuhkru taset.

Kliinilise vere, ehk  hemogrammi määramiseks ei pea olema ilma söömata ja magusat joomata. 

Terviseauditi vereanalüüside andmine
Terviseauditi jaoks soovitame tulla vereanalüüse andma hommikul, sest mõningate analüüside jaoks on vajalik, et oleksite söömata olnud mitu tundi.

Kindlasti jälgige ka seda, et Te eelmisel õhtul ei sööks palju magusat, komme, šokolaadi, kooke ja juustu ning rasvarikkaid liha ja kalatooteid (suitsetatud tooted).

Enne töötervishoiuarsti visiidile tulemist tuleb kindlasti täita ära tervisedeklaratsioon. Kui Te tulete tervisekontrolli meie kliinikusse, siis koos tervisekontrolliks aja broneerimisega saadame Teile e-postile lingi kus Te saate tervisedeklaratsiooni elektroonselt ära täita ja kinnitada. Kinnitatud deklaratsioon saabub meie süsteemi pärast kinnitamist.

Kas ma saan deklaratsiooni täita kohapeal?
Jah, kohapeal on samuti võimalik deklaratsiooni täita, kuid ainult elektroonselt, st arvutis. Selleks Te peate logima enda e-posti ning saadud lingi täidate meie juures. Kui Te tahate deklaratsiooni täita kohapeal, siis tulge kohale 30 minutit enne Teile määratud tervisekontrolli aega.

Kõik tervisekontrollide, uuringute ja analüüside tulemused saadame e-tervise portaali https://www.digilugu.ee

Kas ma saan enda uuringute tulemusi paberkandjal?
Paberkandjal me uuringute tulemusi ei väljasta. Teie analüüside ja uuringute tulemused saame lisaks e-tervise portaalile saata Teile krüpteeritult e-postile. Krüpteeritu faili avamiseks ja vaatamiseks peate selle ID kaardi PIN 1 koodiga lahti krüpteerima. Krüpteeritu faili lahti krüpteerimiseks peab arvutisse olema installeeritud ID kaardi tarkvara. Vajadusel saate tarkvara alla laadida siit. https://installer.id.ee/

Me näeme Teie varasemaid terviseuuringuid siis, kui tervisekontrolli teostaja on need saatnud e-tervise infosüsteemi või pannud uuringute pildid (röntgenid, EKG-d) pildipanka.

Töötervishoiu dokumendid.
Teil on õigus teha varasemale teenuse osutajale päring ning lasta saata Teie terviseandmed sealhulgas tervisedeklaratsioonid ja otsused teisele teenuse osutajale. Seaduse järgi tuleb eelmisel teenuse osutajal need andmed meile saata masinloetaval kujul Teie avalduse alusel.

Avalduse vormi leiate siit.

Kui Te olete haige või haiguslehel, siis ei ole õige tulla töötervishoiuarsti juurde tervisekontrolli. Siis Te olete haige ning analüüside ja uuringute tulemustes võib Teie haiguse seisund kajastada. Töötervishoiuarst ei saa teha Teile siis otsust, et Te võite töötada. Ravige ennast terveks ja tulge töötervishoiuarsti vastuvõtule siis kui olete terve.

Optometrist on erialaspetsialist, kes on selleks eraldi õppinud. Optometrist kontrollib Teie silmi selles osas, kas Te vajate prille ja kas olemasolevad prillid on sobivad. Kui Te vajate prille, siis optometrist oskab ja võib  Teile sobivad prillid määrata. Keerukamatel juhtudel saadab optometrist Teid edasi silmaarsti juurde.

Optometrist ei ole silmaarst ega ravi silmahaigusi.

Optometristi juurde tulge samuti tervena.
Kui Te olete läätsekandja, siis optometristi juurde tulles ärge kandke sellel päeval läätsesid. Kui Teil on läätsed silmas olnud, siis ei saa korrektsiooni määrata ja Teile broneeritud aeg läheb kaotsi.

Kui Sa tahad lihtsalt teha vereanalüüse või lasta teha mõnda uuringut (EKG, kopsude kontrolli spirograafiaga vmt), siis broneeri aeg õe vastuvõtuks.

Kui Sa soovid, et ka arsti kommentaare ja nõuandeid enda analüüsidele või uuringutele, siis broneeri aega arsti vastuvõtule. Arsti juurde broneeri aeg siis pärast vereanalüüside andmist.

Kui Sul on mingi tervisemure või probleem ja soovid arsti käest nõu, siis broneeri aeg üldarsti vastuvõtuks. Arst kuulab Su ära, võtab anamneesi ja määrab vajalikud uuringud.

c

Töötervishoiu teenuste ja tervisekontrollide eest tasub tööandja. Selleks on vaja eelnevalt sõlmida leping ning siis me saadame arve tööandjale peale tervisekontrolli teostamist.

Ergonoomiline töökoht

Ergonoomiline töökoht. Ergonoomika. Töötervishoid. Tervisekontrollid. Ruumide rent. Töökoha rent. MedCare Eriarstid

Oleme avatud

E – N
9:00 – 17:30

R
8:00 – 16:30

L, P
Suletud

Soovid aega

Kui sa soovid broneerida aega meie arsti või õe vastuvõtule, siis saad seda teha siit.
Kui Sul on küsimusi, siis saada meile sõnum!

    Nimi *
    Perenimi *
    E-post *
    Telefon *

    Sõnum