Skip to content

Kuidas uinuda 5 minutiga ja magada sügavalt terve öö?

 • Admin 

Kuidas uinuda kiiresti kasutades selleks naturaalseid meetodeid? Siin postitused toon 5 lihtsalt asja, mis aitavad sul kiiremini uinuda ning magada paremini terve öö. Samuti on toodud asjad ja tegevused mis segavad magamist ja uinumist ning millede tegemist õhtul on soovitav vältida. Loe edasi postitusest.

Niisiis, kuidas uinuda kiiresti.

1. Valmista oma magamistuba ette magamiseks.

 • Soovitav õige temperatuur magamiseks ca 18C°. Võimalusel hoia magamistoa temperatuur 18C° ringis.
 • Pimendamine, tee ruum pimedaks. Pane kardinad ette, soovitav pimendavad. Vajadusel kasuta pimendavaid silmakatteid.
 • Sulge aknad ja uksed, et ei oleks müra ja samuti pane kinni raadio, televiisor jne. Vajadusel kasuta kõrvatroppe.

2. Mine voodisse siis, kui sul on uni ja siis, kui sa lähed magama.

 • Kui sa lähed voodisse, siis valmistu magamiseks. Ära mängi voodis telefoniga, ega arvutimänge, ära tee voodis tööd, ega söö voodis. Vii võimalusel telefon ja arvuti teise tuppa ja kindlasti pane telefon hääletule režiimile.
 • Proovi minna magama alati samal kellaajal ning enne kella 23:00. Kui sa lähed magama alati samal kellaajal, siis sinu keha harjub sellega ja sa uinud paremini. Enne kella 24:00 on uni kosutavam ning kui sa lähed magama umbes 23:00 ajal või varem, siis oled sa hommikul paremini välja puhanud. Seda nii vaimselt kui füüsiliselt.

3. Valmistu füüsiliselt ja vaimselt magamiseks.

Kui sa oled voodis siis valmista oma keha ette magamiseks. Tee seda järgmiselt.

 • Soovitav on lamada selili. Kui oled voodis selili, sule silmad, aseta käed enda kõrvale külgedele ja lõdvestu.
 • Alusta lõdvestamist peast ja otsmikust. Lõdvesta otsmik ja kindlasti kulmude vahe. Lõdvesta kõik näolihased, lõualuu, kael. Liigu edasi allapoole ja lõdvesta õlad.
 • Hinga sügavalt nina kaudu sisse nii, et sinu kõht liigub mitte rindkere. Seda nimetatakse kõhuhingamiseks. Hinga suu kaudu sügavalt välja. Välja hingates vabasta kõik pinged. Mõtle väljahingamise ajal kuidas kõik mured ja päevaprobleemid sinust eemalduvad. Lihtsalt puhu need välja hingates endast eemale.
 • Hingamise ajal lõdvesta rind, käed, kuni sõrmedeni, liigu alla lõdvesta kõht, puusad jalad kuni varvasteni. NB! Silmad on suletud. Soovitav on mõttes ise öelda, et lõdvestan näo, põsed, lõuajoone, kaela jne nimeta kõik kehaosad ja liigu kuni varvasteni.

   4. Valmistu mentaalselt ette magamiseks. Kuidas uinuda 5 minutiga – kasuta järgmisi tehnikaid?

   Lõdvesta oma vaim ja vaigista mõtted. Tee seda nii:

   • Proovi olla ilma mitte millelegi mõtlemata. Proovi olla ilma mõtlemata 10 sekundit. Ära meenuta mida sa tegid päeval, ega mis sul jäi tegemata ja mida sa paanid teha homme.
   • Selleks, et saaksid vaimselt lõdvestuda on soovitav teha endale päevaplaanid ja panna päeval kirja asjad mida sa pead tegema ning õhtul samuti pane järgmise päeva tegevused kirja. Siis sa saad oma pea tühjaks lasta ja sinu aju ei pea neid pingsalt meeles pidama vaid saab puhata.

   Ilma mõtlemata olla ja mõtteid kontrollida aitab mediteerimine. Kui sa ei ole enne meditatsiooni praktiseerinud, siis on soovitav sellega alustada. Vaata kuidas mediteerida siit.

    Mõtteid aitab rahustada ja kontrollida järgmine tegevus. Ole lõdvestunud ja ütle seda endale samuti mõttes. Seejärel hakka numbreid loendama suuremast väiksemani. Alusta sajast allapoole lugemist järgmiselt 100, 99, 98, 97. Sa ei pea pingsalt selle loendamise juures järge pidama. Hommikul meenuta millise numbri juures sa magama jäid. (PS. Mina loendan 5,4,3,2,1 ja siis juba magan).

    Kuidas uinuda kiiresti ja kuidas magada sügavalt terve öö?

    Asja ja tegevused mis segavad magamist ja uinumist millede tegemist oleks soovitav vältida.

    1. Kõik nutiseadmed ja sinine valgus. Vii kõik seadmed võimalusel teise tuppa. Sinine valgus on see, mis hoiab mentaalselt ärkvel.
    2. Hoidu söömisest, alkoholi, kohvi, tee joomisest vähemalt 3 tundi enne magama jäämist. Soovitav on üldse loobuda alkoholist ja suitsetamisest need mõlemad rikuvad und ja kahjustavad tervist.
    3. Ära võimle ega tee füüsilist treeningut vähemalt 4 tundi enne magama minemist. Füüsiline tegevus stimuleerib verevarustust, tõstab vererõhku ning raskendab uinumist ja halvendab une kvaliteeti.

    Soovid oma elu paremini juhtida ning personaalset konsultatsioon – tule tervise ja heaolu treeneri (Health & Wellness Coachi) vastuvõtule. Vaata siit.

    Loe blogist ka siit hemoglobiini kohta.