Skip to content

5 põhjust miks minna toitumisnõustaja vastuvõtule

  • Admin 

Toitumisnõustaja ehk toitumisterapeut ei müü sulle toitumiskava vaid õpetab sulle kuidas tervislikult toituda. Toitumisnõustaja aitab leiad sulle sobiva dieedi. Dieet ei tähenda nälgimist, vaid on just sinule sobiv toitumiskava, mille te koos kokku panete. Esmalt on vaja teha selgeks, mis on tervislik toitumine ja tervislik toit? Seda aitab sul selgeks teha toitumisterapeut. Tervisliku toitumise jaoks on vaja teada, kuidas õigesti tarbida valke, rasvu, süsivesikuid, mineraalaineid, vitamiine ja vett. Tervislik toit on puhas, keemiliselt töötlemata toit, mis on kasvatatud ilma keemiliste väetisteta ja valmistatud ilma kunstlike värvi-, säilitus-, jm aineid kasutamata.

5 põhjust miks minna toitumisnõustaja juurde

1. Toitumisnõustaja ei müü sulle toitumiskava, vaid juhendab sind sööma tervislikumalt arvestades sinu individuaalseid vajadusi aga ka maitse eelistusi, aja ressurssi, kokkamisoskusi. Eesmärk on panustada pikemajalisele elustiilimuutusele, mitte lühiajalisele nö väljakutsele, mille järel muutub kõik jälle endiseks.

2. Toitumisnõustaja aitab sul saavutada sobiva kaalu, parandada seedimist, hoida päevast energiataset ühtlasena, et jõuaksid kõigi oma ülesannetega hakkama saada. Liigne kaal on ka pideva väsimuse ning paljude haiguste riskitegur. Igapäevased seedeprobleemid segava sinu head enesetunnet ning sooritusvõimet nii tööl, koolis, sportides või kodutöid tehes.

3. Toitumisnõustaja ei paku sulle valmistoitu vaid julgustab sind endale ise toitu valmistama, mis on nii meeldiv ajaveetmine kui loominguline protsess, eriti kui kaasata pereliikmed ja lapsed. Positiivsed emotsiooni perega koos kokates ja koos süües, annavad ka lastele kodunt kaasa elukestvad head harjumused. Ka vastassoo silmis on köögis toimetamise oskused alati hinnatud.

4. Toitumisnõustaja aitab Sul orienteeruda toidumaailma infos, igapäevaselt edastatavad teadusuuringud on sageli vastu käivaid ning tekitavad arusaamatust meie igapäeva valikutes. Kuna teadusuuring saab anda vastuse vaid tõstatatud küsimusele, ei saa selle põhjal teha veel üldistusi. 5. Toitumisnõustajalt saad ideid, kuidas oma igapäevane toitumine, liikumine ja uni muuta enda jaoks optimaalseks ning tervist toetavaks. Oma toitumist ja päevakava analüüsides õpid märkama, mis sinu tervist kahjustab ja millised valikud ning tegevused seda parandavad. Head tervist raha eest osta ei saa see tuleb meil endil luua.

Lugupidamisega ja parimate soovidega toitumisterapeut Külli Holsting.

Vali toitumisterapeut, kes on läbinud pika õppe, omab kutsetunnistust või kuulub erialaorganisatsiooni.

Broneeri aeg toitumisterapeudi juurde siit.